Arabuluculuk Ne Demektir?


Arabuluculuğun amacı, haklıyı haksızı belirleyip ona göre işlem yapmak değildir. Arabuluculukta hedef tarafları anlaşabilecekleri ortak bir paydada buluşturmaktır. Arabuluculuk, günümüzde dostane yollarla uyuşmazlık çözüm yöntemleri içinde en yaygın olarak bilinen ve uygulanan uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Tarafların serbest iradesi her aşamada ön plandadır. Taraflar her aşamada süreci sonlandırabilirler. Dayatma yoktur. Aleni yapılan yargılamanın tam aksine arabuluculukta GİZLİLİK asıldır. Konuşulanlar, ortaya konan belgeler, bazı hususları kabul etmek veya reddetmek, v.b. her şey toplantı masasında kalır. Açıklanması suçtur. Sonradan mahkemeye gidilse bile dava aşamasında ileri sürülemezler. Taraflar mutabakata varırlarsa Arabulucunun tanzim edeceği anlaşma metni, gerekli prosedür sonrasında mahkeme ilamı hükmünde olur.

Hakkımızda

30 yıldır hukuk camiasında Avukat-Hukuk müşaviri ve hali hazırda “Adalet Bakanlığı Arabulucular Sicili”ne kayıtlı olarak ARABULUCULUK yapmaktayım.

Sıkça Sorulan Sorular
Blog
Mevzuat
Asgari Ücret Tarifesi
Giriş

Son Yazılan Yazılar

Arabuluculuğun avantajları
01 Mayıs 2016

Arabuluculuk
01 Mayıs 2016

Sorun çözümünde Arabuluculuk
09 Mayıs 2016

TÜM YAZILAR

Arabuluculuk Ücreti

Arabuluculuk hizmetleri ücrete tabidir. Bu ücret uyuşmazlığın konusuna, görev yapan arabulucu sayısına, dava açılıp-açılmamış olmasına ve konusu para olan anlaşmazlıklarda bedele göre değişmektedir.

Bize Ulaşın

  • Telefon:
    0232 461 67 67
  • Email:
    Tibet@Yilmaz.av.tr
  • Adres:
    MARTI Tower, Şehit Fethi Sekin Cad No:1 K:15 D:1509 Adliye Bulvarı-Bayraklı / İzmir


Hazır Arabulucluk Sitesi